Kirjaudu

Kirjaudu sisään sosiaalisen median tunnuksillasi

Aarreaitta yhteistyöhön Lasten Keskuksen kanssa!

02.09.2018
Saara Mälkönen

Syksy saapui ja uuden lukuvuoden alun kunniaksi Alakoulun aarreaitta aloittaa innostavan yhteistyön Lasten Keskuksen kanssa! Lasten Keskus tunnetaan laadukkaista lasten- ja nuortenkirjoista sekä kasvatukseen liittyvästä tietokirjallisuudesta.

Yhteisenä tavoitteenamme on tukea opettajia työssään tarjoamalla heille laadukkaita välineitä arjen pyörittämiseen sekä opetuksen ideointiin. Pienille koululaisille haluamme tehdä oppimisesta entistä iloisempaa, elämyksellisempää ja innostavampaa!

Pysy kuulolla, kerromme pian lisää!

Lasten Keskuksen löydät täältä >>

Lisätietoja

Lasten Keskus

Kustannuspäällikkö Tanja Poskela

040 567 5523, tanja.poskela@lastenkeskus.fi

Aina saa innostua! Aina voi onnistua! Aina on lupa kysyä, ajassa mukana pysyä!

Tule sinäkin mukaan rakentamaan uudistuvaa aarreaittaa!

Rekisteröidy nyt