Kirjaudu

Kirjaudu sisään sosiaalisen median tunnuksillasi

Aktivoiva ilmiöpohjainen alakoulu

08.03.2016
Saara Mälkönen

Tabletkoulu järjestää osana Aktivoiva ilmiöpohjainen alakoulu -hanketta seitsemän ilmaista koulutustilaisuutta eri puolilla Suomea. Niissä perehdytämme opettajia käyttämään sähköisiä oppimateriaaleja. Koulutuksien tavoitteena on, että osallistujat harjaantuvat materiaalien käyttöön siinä laajuudessa, että he pystyvät käyttämään materiaaleja omassa opetuksessaan vielä tämän kevään aikana. Osallistujien toivotaan ottavan mukaan tilaisuuksiin joko tabletti tai tietokone.

Huittisten kaupungin johtamassa hankkeessa osallistuvat koulut saavat ilmaiseksi käyttöönsä sähköisiä ilmiöpohjaisia oppimateriaaleja. Materiaalit on suunniteltu siten, että yhden materiaalikokonaisuuden ehtii käydä läpi noin 10-20 oppitunnissa. Vaikka et siis olisi vielä kokeillutkaan Tabletkoulua, ehdit vielä hyvin tämän kevään aikana mukaan!

Aktivoiva ilmiöpohjainen alakoulu -hanke: tervetuloa ilmaisiin koulutustilaisuuksiin ympäri Suomea 

TILAISUUDET

  • Espoo 14.3, 13.00–16.00 Niittykummun koulu
  • Huittinen 15.3, 13.00–16.00 Paikka varmistetaan myöhemmin
  • Helsinki 16.3, 13.00–16.00 Aurinkolahden koulu (Iiluodonpiha 1)
  • Kuopio 17.3, 13.00–16.00 Pirtin koulu Kangasala 17.3, 13.30–16.30 Paikka varmistetaan myöhemmin
  • Turku 21.3, 13.00–16.00 TOP-keskus, Lemminkäisenkatu
  • Rovaniemi 6.4, 13.00–16.00 Korkalovaaran koulu

ILMOITTAUTUMINEN

Ilmoittautuminen tapahtuu lähettämällä sähköpostia osoitteeseen ilmoittautumiset@tabletkoulu.fi. Ilmoita viestissä tilaisuus, johon haluat ilmoittautua, nimesi ja koulusi. Ilmoita myös, jos sinulla ei ole vielä tunnuksia Tabletkouluun. Tilaisuus on maksuton. Tervetuloa!

Tutustu Tabletkouluun >>

Aina saa innostua! Aina voi onnistua! Aina on lupa kysyä, ajassa mukana pysyä!

Tule sinäkin mukaan rakentamaan uudistuvaa aarreaittaa!

Rekisteröidy nyt