Kirjaudu

Kirjaudu sisään sosiaalisen median tunnuksillasi

Arvonta suoritettu ja voittajat selvillä!

10.09.2015
Saara Mälkönen

Alakoulun aarreaitta on opetus- ja kasvatusalan toimijoiden aktiivinen verkosto, jossa viedään eteenpäin suomalaista perusopetusta yhdessä ideoimalla ja oivaltamalla. Tavoitteenamme on toimia ruohonjuuritason osaamisen esiin nostajana, positiivisen muutoksen edistäjänä sekä yhteisopettajuuden uudenlaisena mahdollistajana perusopetuksen kentällä. 

Alakoulun aarreaitta on Suomen suurin virtuaalinen opehuone, jossa kollegat ympäri Suomea voivat kysyä ja vastata, vinkata ja jakaa ideoita, keskustella ajankohtaisista opetukseen ja kasvatukseen liittyvistä aiheista sekä kannustaa ja innostaa toinen toisiaan. Pyrimme jatkossa tarjoamaan jäsenillemme palveluita, jotka tukevat opetusta ja oppimista sekä helpottavat arjen työtä.

Alakoulun aarreaitan omat verkkosivut avattiin juhannusviikolla 2015. Iloksemme voimme kertoa, että rekisteröityneitä aarreaittalaisia on jo lähes 6000! Suuret kiitokset kaikille rekisteröityneille jäsenillemme ja tervetuloa joukkoomme kaikki uudet aarreaittalaiset!

Kuluvan syksyn aikana Alakoulun aarreaitan omille sivuille on tulossa lisää upeaa sisältöä! AittaBoximme pursuaa jo upeita ja innostavia ilmaisia materiaaleja opetuksen käyttöön. Kiinnostavat blogaajamme odottavat jo innolla blogialustan koodaamisen valmistumista ja Vieraskynä-palstan ensimmäinen kirjoituskin on julkaisua vaille valmis! AittaGalleria ja AittaFoorumkin ovat parhaillaan työn alla!

Kesä-, heinä- ja elokuussa 2015 rekisteröityneiden aarreaittalaisten kesken lupasimme arpoa upeita palkintoja ELLI Early Learning Oy:n tuotevalikoimasta. Arvonta on nyt suoritettu ja onnetar suosi seuraavia henkilöitä:

  1. Helena Tuomisto Ylöjärveltä Metsäkylän koulusta on voittanut Raparperin alla -materiaalin
  2. Kristiina Leppänen Jämsästä Kaipolan koulusta on voittanut Kaarnalaivassa -materiaalin
  3. Anssi Kulonen Hämeenlinnasta Tuuloksen koulusta on voittanut Kymmenjärjestelmävälineet
  4. Anna-Liisa Luoma Turusta Samppalinnan koulusta on voittanut Kymmenjärjestelmävälineet
  5. Mari Poikolainen Helsingistä Kontulan ala-asteen koulusta on voittanut Kymmenjärjestelmävälineet
  6. Marjukka Kanervisto-Oksi Pöytyältä Kyrön koulusta on voittanut Kymmenjärjestelmävälineet
  7. Jukka Seitvuo Uuraisista Hirvasen koulusta on voittanut Kymmenjärjestelmävälineet
  8. Ulla Koponen Rovaniemeltä Korkalovaaran peruskoulusta on voittanut Taskunopan
  9. Karoliina Anttila Helsingistä (koulua ei ole rekisteritiedoissa) on voittanut Taskunopan
  10. Mervi Lumia Urjalasta Aseman koulusta on voittanut Taskunopan

Onnea voittajille!

Lunastaaksesi palkintosi, lähetä meille osoitetietosi sähköpostitse: info@alakoulunaarreaitta.fi

Suuret kiitokset myös ELLI Early Learning Oy!

Aina saa innostua! Aina voi onnistua! Aina on lupa kysyä, ajassa mukana pysyä!

Tule sinäkin mukaan rakentamaan uudistuvaa aarreaittaa!

Rekisteröidy nyt