Kirjaudu

Kirjaudu sisään sosiaalisen median tunnuksillasi

Etsitkö opetusideoita tai haluatko vinkata niitä?

30.10.2015
Saara Mälkönen

Alakoulun aarreaitan oma kuvagalleria on nyt julkaistu! 

Kuva kertoo usein enemmän kuin tuhat sanaa! AittaGalleriassa jaetaan kuvien avulla vinkkejä ja oivalluksia. Arjen pienet oivallukset ovat usein juuri niitä toimintoja ja tekoja, joista seuraa suuria muutoksia yksittäisen oppilaan tai opettajan työskentelyyn. Täällä omat oivallukset voi välittää kuvina eteenpäin kollegoille tai poimia toisten oivalluksista ideoita omaan työskentelyyn.

AittaGalleriassa on omat albuminsa eri aihepiireille. Aihepiirien alta on helppoa ja vaivatonta etsiä juuri niitä vinkkejä ja ideoita joita kaipailet! Tehokas hakutyökalu helpottaa tietyllä avainsanalla etsimistä. Kansiosivujen alalaidasta löytyvällä lomakkeella voit lähettää kuvia julkaistavaksi!

 

Mistä AittaGalleria löytyy?

Miten AittaGalleria toimii?

Miten saan oman vinkkikuvani Aittagalleriaan?

AarreGalleristin muistilista:

  1. Muistithan varmistaa luvat kuntoon jos kuvassasi esiintyy Ihmisiä!
  2. Omistathan julkaisemasi kuvan tekijänoikeudet?

 

Tervetuloa etsimään vinkkejä helposti ja vaivattomasti!

Aina saa innostua! Aina voi onnistua! Aina on lupa kysyä, ajassa mukana pysyä!

Tule sinäkin mukaan rakentamaan uudistuvaa aarreaittaa!

Rekisteröidy nyt