Kirjaudu

Kirjaudu sisään sosiaalisen median tunnuksillasi

Hyvää alkanutta vuotta 2016!

07.01.2016
Saara Mälkönen

Uusi vuosi ja uudet kujeet. Alakoulun aarreaitta starttaa uuteen vuoteen uudella innolla! Tavoitteenamme on jatkossakin toimia virikkeellisenä ja innostavana Suomen suurimpana opehuoneena ja palvella kasvatus- ja opetusalan ammattilaisia entistä paremmin! Vuoden 2016 ensimmäisenä uutuutena esittelemme Open kirjapiiri -blogin!

Open kirjapiiri -blogissa kasvatus- ja opetusalan ammattilaiset vinkkaavat ammattikirjallisuudesta ja jakavat lukukokemuksiaan. Ammattikirjallisuuden tarjoaa Opettajan tietopalvelu laajasta valikoimastaan! Mukaan keskusteluun pääset helposti ja vaivattomasti blogitekstin lopussa löytyvän kommenttikentän kautta! Tervetuloa oppimaan ja innostumaan yhdessä!

Ensimmäisen blogauksen yhteydessä Opettajan tietopalvelu tarjoaa aarreaittalaisille esiteltävän kirjan Sanahanat auki! Ideoita ja innostusta kirjoittamiseen todella edulliseen hintaan! Kurkista tarjous blogista.

Blogiin pääset tästä: http://www.alakoulunaarreaitta.fi/…/monilukutaidon-lahteilla

Aina saa innostua! Aina voi onnistua! Aina on lupa kysyä, ajassa mukana pysyä!

Tule sinäkin mukaan rakentamaan uudistuvaa aarreaittaa!

Rekisteröidy nyt