Kirjaudu

Kirjaudu sisään sosiaalisen median tunnuksillasi

Maksuton Sähköä lukemiseen -seminaari 15.4. Helsingissä

17.03.2016
Saara Mälkönen

Celia järjestää 15.4. opettajien ja kirjastojen lasten- ja nuortenosastojen yhteisen Sähköä lukemiseen - Kirjallisuuden monipuolinen käyttö luokissa ja kirjastoissa -seminaarin, jossa työpajojen ja luentojen kautta tutustutaan sähköisten kanavien ja työkalujen mahdollisuuksiin monilukutaidon ja lukuinnon edistämisessä. Seminaarissa pohditaan myös koulujen ja kirjastojen yhteistyötä aiheen tiimoilta.

Seminaari on maksuton, ja se järjestetään Helsingin Itäkeskuksessa, Iiris-keskuksessa. Luento-osuuksia voi seurata myös etänä (ei vaadi ennakkoilmoittautumista). Ohjelman ja ilmoittautumislomakkeen löydät Celian verkkosivuilta: http://www.celia.fi/seminaarit-ja-tapahtumat/

Aina saa innostua! Aina voi onnistua! Aina on lupa kysyä, ajassa mukana pysyä!

Tule sinäkin mukaan rakentamaan uudistuvaa aarreaittaa!

Rekisteröidy nyt