Kirjaudu

Kirjaudu sisään sosiaalisen median tunnuksillasi

On taas aika avata joulukalenterin luukkuja!

28.11.2017
Saara Mälkönen

Alakoulun aarreaitta ja Tabletkoulu tarjoavat tänäkin vuonna opettajille ja oppilaille sähköisen joulukalenterin! Yllätyksiä on luvassa  joulukuun ajan joka päivä. Avatkaa luukku ja kuunnelkaa joulutarina. Selvittäkää joulumysteeri! Tehkää hauskoja harjoituksia!

Joulukalenterin saat itsellesi ja oppilaillesi veloituksetta käyttöön näin:

  1. Kirjaudu Tabletkouluun opettajaksi.
  2. Lähetä sähköpostitse excel-lista oppilaistasi osoitteeseen: tunnukset@tabletkoulu.fi.
  3. Kirjoita sähköpostin otsikkokenttään tunnus: Joulukalenteri.

Tervetuloa siis Korvatunturin tonttupajalle! Kuten aina tähän aikaan vuodesta, pajassa käy kova kuhina. Korvatunturilla eletään kuitenkin tänä vuonna jännittäviä aikoja, sillä moni seikka on muuttunut sen jälkeen, kun ihmisten maailmasta Korvatunturille tupsahti kaksi koodaritonttua...

Tabletkouluun pääset tästä >>

Kokeile sähköistä oppimateriaalia ilmaiseksi!

Halutessasi voit myös tarttua Tabletkoulun tutustumistarjoukseen ja kokeilla haluamaasi oppimateriaalia ilmaiseksi oppilaiden kanssa tänä lukuvuonna! Pääset mukaan kokeiluun lähettämällä sähköpostia osoitteeseen www.tabletkoulu.fi/rexi

Iloista joulunodotusta kaikille!

Muistathan, että opettajille Tabletkoulussa kaikki on tutustumista varten ilmaista ja oppilaillekin yhden vuosiluokan oppimateriaali maksaa vain 7€ per oppilas. Tilausohjeet löydät Tabletkoulun sivuilta. Oppimateriaalit on myös tilattavissa Edustoren kautta.

Aina saa innostua! Aina voi onnistua! Aina on lupa kysyä, ajassa mukana pysyä!

Tule sinäkin mukaan rakentamaan uudistuvaa aarreaittaa!

Rekisteröidy nyt