Kirjaudu

Kirjaudu sisään sosiaalisen median tunnuksillasi

Tule mukaan AittaFoorumiin!

09.10.2016
Saara Mälkönen

Muistatko vielä Alakoulun aarreaitan AittaFoorumin? AittaFoorumi on opetus- ja kasvatusalan ammattilaisten keskustelupalsta, jossa ideat ja oivallukset voi jakaa yhdessä toisten kanssa! AittaFoorumilla kysymyksiin vastataan, ideoista innostutaan ja keskustelusta voimaannutaan! Keskustelufoorumin opetukseen ja kasvatukseen liittyvät keskustelut on jaettu eri aihepiirien alle omiksi ketjuikseen. Näin keskusteluihin on myöhemmin helpompi palata eivätkä hyvät kommentit hautaudu infoähkyn alle.

AittaFoorumissa toimii myös nokkela hakupalvelu, jonka avulla voit hakea kiinnostavia keskusteluita hakusanojen perusteella. 

Alakoulun aarreaitta alkoi Facebookin ryhmästä, joka toimii edelleen mahtavana kanavana helppoon yhdessä ideoimiseen. Suomessa on kuitenkin suuri joukko opettajia ja kasvattajia, jotka eivät ole Facebookissa! Tästä syystä rakensimme meille kaikille oman AittaFoorumin. Tule mukaan jakamaan hyvät vinkit kirjoittaen tai kuvilla! AittaFoorumissa on käytössä samat helpot toiminnot kuin Facebookissa. Voit lisätä kuvia ja linkkejä vaivattomasti sekä tykätä muiden kommenteista!

Tervetuloa AittaFoorumille!

AittaFoorumin löydät Opehuoneen pinkistä palkista kirjauduttuasi Alakoulun aarreaittaan!

AittaFoorumin löydät Opehuoneen pinkistä palkista kirjauduttuasi Alakoulun aarreaittaan!

 

Tässä vielä parhaat palat:

Voit lisätä kuvia ja linkkejä helposti kommenttiisi sekä tykätä muiden julkaisuista

Harjoittele AittaFoorumin käyttöä viestiketjussa

Tervetuloa mukaan oppimaan ja osaamaan yhdessä!

www.alakoulunaarreaitta.fi >>

Aina saa innostua! Aina voi onnistua! Aina on lupa kysyä, ajassa mukana pysyä!

Tule sinäkin mukaan rakentamaan uudistuvaa aarreaittaa!

Rekisteröidy nyt