Kirjaudu

Kirjaudu sisään sosiaalisen median tunnuksillasi

Uusi ja upea jouluQalenteri luokallesi

25.11.2015
Saara Mälkönen

Joulu tulla jollottaa ja luokan joulukalenteri on monella jo työn alla -vähintäänkin ajatustasolla. Miten joulua tänä vuonna luokassasi odotetaan? Onko liikunnallinen joulukalenteri jo toteutettu vuosi sitten? Eikö aika riitä askarteluun? Onko tarinatkin tarinoitu?

Joulun odotuksesta innostuneina Alakoulun aarreaitta yhteistyössä Tabletkoulun kanssa haluaa tarjota kaikille opettajille ja oppilaille iloisen tietovisailujouluQalenterin! Alakoulun aarreaitan Ajankohtaiset -sivulle aukeaa 1.12. hauska sähköinen jouluQalenteri, jossa linkin takaa aukeaa joka aamu uusi pulma. Pulmat ihmetyttävät, naurattavat, mietityttävät ja opettavatkin. Niitä on hauska pohtia yhdessä, eikä se vie päivästä liikaa aikaa!

Alakoulun aarreaitan ja Tabletkoulun yhteinen jouluQalenteri on samalla maistiainen tulevasta, sillä uuden vuoden vaihtuessa julkaistaan uusi ja oppimiseen innostava sosiaalinen oppimispeli, joka koukuttaa oppimaan niin isot kuin pienetkin! Pysy kuulolla!

Iloista joulunodotusta kaikille!

Lue lisää yhteistyöstämme!

Aina saa innostua! Aina voi onnistua! Aina on lupa kysyä, ajassa mukana pysyä!

Tule sinäkin mukaan rakentamaan uudistuvaa aarreaittaa!

Rekisteröidy nyt